Teplovodní podlahové topení

V kombinaci zalití podlahy anhydritem s podlahovým topením, garantujeme
záruku až 15 let a nejnižší ceny za 1 m2 !!

Jak systém podlahového vytápění funguje?

  Teplovodní podlahové topení se skládá ze soustavy namotaných AL/PEX plastových trubek ( hliníková vrstva s ochranou proti difúzi kyslíku ) v podlaze, podložených izolací s reflexní odrazovou fólii s rastrem a zalitých betonovou směsí.


  Systém podlahového topení je rozdělený na samostatné topné okruhy. Každý okruh se může teplotně ovládat zvlášť. Pomocí termohlavice a uzavíratelného šroubení s průtokoměrem.


  Jako zdroj se především doporučuje kondenzační plynový kotel, popřípadě elektrokotel nebo kotel na tuhá paliva, akumulační kotelna přes solární zařízení, tepelná čerpadla i další.
  V podlahovém topení proudí voda o nižší teplotě než v případě radiátorů (nižší o cca 20 ° C), což zaručuje úsporu nákladů na vytápění.
Podlahové topení je tedy skryté v podlaze, nikde nejsou vidět trubky či jiné zařízení, které by narušovaly vzhled místnosti, nejste tedy omezováni při rozmísťování nábytku. Vzduch v místnosti se při topení rovnoměrně zahřívá, čímž nedochází k cirkulaci vzduchu a víření prachu. Podlahové vytápění je tedy mimořádně vhodné i pro alergiky a zajišťuje zdravé bydlení.

 
  Podlahové vytápění přináší efektivní a úsporný způsob vytápění rodinných domů, kanceláří, rekonstrukcí, bytů, obchodů, komerčních budov, prostě všude, kde je zapotřebí příjemné teplo, za překvapivě nízké provozní náklady. Na podlahu je možné pokládat - koberce, dlažbu, pvc, linoleum, plovoucí a laminátové podlahy, dřevěné podlahy včetně parket.

Výhody podlahového topení:

  • ideální rozložení teploty
  • vysoká životnost, bezporuchovost
  • nezabírá místo v prostoru objektu
  • účinnost přeměny tepla téměř 100 % (bezeztrátový provoz)
  • zdraví prospěšné – minimální cirkulace vzduchu a prachu v místnosti.
  • hospodárné – v porovnání s klasickým vytápěním stačí pro tepelnou pohodu nižší nastavená teplota (obvykle o 2-4 °C), energetická náročnost je tedy o cca 10-20 % nižší než u klasických systémů vytápění

Nevýhody podlahového vytápění:

  • složitá instalace – rozsáhlý zásah do objektu (vhodné pro novostavby nebo pro rekonstruované objekty)
  • trvalé zabudování