Anhydritové zalití podlahy

V kombinaci anhydritové podlahy s podlahovým topením,garantujeme
záruku až 15 let a nejnižší ceny za 1 m2 !!!

Co je anhydrit?

  Anhydritový podlahový potěr je tekutá směs na bázi síranu vápenatého se samonivelačním účinkem, určená pro vnitřní podlahy, umožňující dokonalé srovnání podlahových konstrukcí.

Kde se anhydritové zalití podlah používá?

  Je používán všude tam, kde jsou kladeny vysoké nároky na bezvadně rovné podlahy, a to jak v novostavbách, tak i při rekonstrukcích podlah ve starší zástavbě, bytu atd. Samonivelační anhydritové hmoty jsou vynikající volbou, pokud uvažujete o podlaze pro podlahové vytápění. Anhydrit je vhodný pro pokládku všech nášlapných vrstev bez nutnosti provádět dodatečné úpravy povrchu (např. stěrkováním), výjimkou mohou být tenkovrstvé podlahoviny ( PVC, linolea), které mají vyšší nároky na hladkost.

Postup při lití podlahy

Připojení sila na vodu a elektřinu
silo s anhydritemsilo

Zaměření výšky podlahy laserem
anhydrit podlaha měřeníanhydrit podlaha měření

  Hmota se rovnoměrně rozlije a dokonale vyplní dutiny a prostory okolo trubek podlahového topení. Díky této technologii nevznikají vzduchové dutinky, tímto dochází k minimalizaci tepelných ztrát při přenášení tepla z podlahového vytápění do vytápěných prostor. Skladba potěru je homogenní v celé tloušťce bez dalšího hutnění (dobrá tepelná vodivost), není třeba dilatovat jednotlivé topné okruhy.


Lití podlahy
lití anhydritové podlahylití anhydritové podlahy

  Při použití betonového potěru se výška této vrstvy pohybuje cca 6 cm, doba prohřátí této vrstvy může být až 3-4 hodiny. Oproti tomu vrstva anhydritu nad podlahovým topením se realizuje od 3,5 cm, doba prohřátí této nižší vrstvy se podstatně sníží. Dosažení optimální tepelné pohody je tak s anhydritem rychlejší, tím dochází k nižší spotřebě energií a úspoře Vašich nákladů.
  Podlahy z anhydritových potěru se provádí s rovinatostí +/- 2mm na 2m lati a nevyžadují další vyrovnávací stěrku pro pokládku konečné povrchové vrstvy.

Pokyny pro uživatele:

Jak postupovat po zalití podlahy

  Ihned po nalití potěru je nutné minimálně po dobu 48 hodin uzavřít stavbu, zabránit průvanu a lokálnímu prohřívání potěru např. slunečním svitem.
Po 48 hodinách od nalití potěru je nutné umožnit pozvolné vysychání potěru dostatečnou ventilací, temperováním stavby, případně kondenzačními vysoušeči vzduchu. V případě nepříznivých klimatických venkovních podmínek (mráz, trvalý déšť) je nutné místnosti temperovat a větrat pouze nárazově několikrát denně.zalitá podlaha anhydritemzalitá podlaha anhydritem


Zatížení anhydritové podlahy

  Litý anhydritový potěr je pochůzný po 24-48 hodinách od nalití v závislosti na teplotě a vlhkosti prostředí. Částečná zatížitelnost je běžně dosahována po 4-5 dnech (lehké stavební práce bez bodového zatížení). Montáže stěnových přepážek – po cca 7 dnech (opět dle teploty a vlhkosti).

Spuštění podlahového topení

 Podlahové topení lze spustit nejdříve po 7 dnech od nalití potěru v pozvolném režimu teplot. Zahajovací vstupní teplotu podlahového topení nastavit na 20°C a tuto udržovat 2dny. Potom teplotu zvyšovat ve dvoudenních krocích o 5°C, až na maximální výkon topení (vstupní teplota vody ale nesmí být vyšší než 50°C). Během této doby je třeba dané místnosti větrat a to bez průvanu.

Měření vlhkosti anhydritového potěru

Před pokládkou nášlapné vrstvy je nutné změřit zbytkovou vlhkost potěru a dodržet doporučené maximální hodnoty:
  • U nepropustných podlahovin (PVC,laminát apod.) + parket do 0,5%
  • U propustných vrstev (koberec, keramika apod.) do 1,0%
  • Vytápěné potěry do 0,3%

  V případě lepení finálních vrstev na anhydrit se doporučují flexibilní lepící hmoty + penetrace. Provedení zkoušky zbytkové vlhkosti se provádí pomocí CM přístroje (vlhkoměr).
  Kontrolu vysušení potěru lze taky provést během spouštění podlahového topení a to při maximální vstupní teplotě. Při provozu topení se na podlahu položí fólie velikosti cca. 50x50cm. Okraje této fólie se připevní po celém obvodu k ploše potěru pomocí lepící pásky. Pokud se během dalších 24 hodin neobjeví pod fólii stopy vlhkosti, je potěr suchý. Běžně je po provedení této kontroly dosaženo vyzrálosti potěru pro pokládku podlahové krytiny.

Ceník anhydritových podlah

Pro určení ceny anhydritového zalití podlahy nás prosím kontaktujte.